فروشگاه بازار میوه

021-55029718

تلگرام و واتس آپ

09012014545

نرخنامه میوه و تره بار

با یک گشت و گذار ساده در موتورهای جستجو می توان مراجعی جهت قیمت گذاری میوه پیدا کرد. به نظر فروشگاه های اینترنتی بهترین منبع نرخ گذاری به حساب می آیند که در قسمت زیر لینک مورد نظر بارگذاری شده است.

بهترین منبع نرخ گذاری

اما آیا همه ی این مراجع صلاحیت این کار را دارند و غرض شخصی در این نرخنامه ها ندارند؟

برای مثال سازمان میادین شهرداری که خود را یک مرجع نرخ گذاری موثق می پندارد، به دلیل اجاره بهای بالایی که از مستاجرین خود می گیرد عاملی برای افزایش نرخ ها می باشد .

و یا اتحادیه های بارفروشان و میوه و سبزی به دلیل برپایی اتحادیه های خود و پر و بال دادن به نظام واسطه گری و دلالی، خود عاملی برای افزایش نرخ ها هستند.

قیمت گذاری میوه و سبزی در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد و مرجع دقیقی جهت قیمت گذاری میوه وجود ندارد. علت این امر تاثیر عرضه و تقاضا در بازار میوه و تره بار است. برای مثال میتوان از شایعه اثر لیموترش و سیر و شلغم در بهبود بیماری و ویروس کرونا نام برد که یک شبه قیمت ها را تا چند برابر بالا برد.

ایجاد تقاضای هیجانی و به تبع آن کاهش عرضه توسط سودجویان مهمترین عامل در بالا بردن قیمت هاست. از طرفی نقش دولت و سازمانهای نظارتی در این موارد نقشی حساس و لازم جهت کنترل بازار است. ذکر این نکته الزامی است که رصد مستمر و دقیق و برخورد قاطع و سلبی با متخلفان مهمترین وظیفه ی دستگاه های مذکور است که دستاورد آن میتواند قطع نظام واسطه گری و دلالی در این صنعت مولد باشد.

مطمئنا تا سالیان نه چندان دور قیمت گذاری به دست فروشگاه های اینترنتی می افتد که خود می تواند بهترین و دقیق ترین مرجع قیمت گذاری برای جامعه باشد چرا که هزینه ها به مراتب سرشکن می شود و نظام عرضه و تقاضای واقعی شکل می گیرد.